Zásady používání Vašich brýlí

Dodržováním těchto zásad při nošení a manipulaci s brýlemi prodlužujete jejich životnost.

  1. Nasazování a sundávání brýlí provádějte vždy oběma rukama. Vyhnete se tím deformaci a následnému nevratnému poškození brýlové obruby.
  2. Neodkládejte brýle přední plochu (brýlovými čočkami) na podložku. Dochází k poškrábání čoček a jejich nevratnému poškození.
  3. Brýle noste v ochranném pouzdře odpovídající velikosti. Špatně zvolená velikost brýlového pouzdra může způsobit deformaci brýlové obruby.
  4. Čištění brýlových čoček provádějte výhradně mikrovláknem z jemného materiálu. Kapesník, triko, ručník způsobují jemné škrábance na povrchu brýlové čočky. Před samotným čištění čočky je vhodné použít speciální čistící sprej, popřípadě opláchnout pod vlažnou tekoucí vodou. Lze použít jar nebo jiný saponát, vyvarujte se přípravků se změkčovadly a obsahem lihu.
  5. Brýle mohou být poškozeny vystavením extrémně vysokým teplotám. Nenechávejte brýle v létě v autě, nepoužívejte je v sauně a páře.
  6. Nepokoušejte se brýle opravovat svépomocí. Pokud dojde k poškození brýlí, tím pádem ke zhoršení vidění, dostavte se neprodleně do naší optiky, určitě pro vás najdeme řešení.